A proč hudba?

Protože má nepředstavitelnou sílu, vliv a možnost pomáhat ve výchově a už odmala ovlivnit život dětí – navozuje příjemnou náladu, snižuje napětí, zvyšuje představivost, koncentraci, posiluje adaptaci dítěte v kolektivu, podporuje jeho empatii s druhými lidmi, vylepšuje řeč, motoriku, pozornost a paměť.

Provozování hudby a tance s dětmi je skvělou alternativou verbální komunikace, buduje sebedisciplínu a sebekontrolu. Žijeme v náročné době plné hluku, násilí a reklamy. Nedovolme, aby byly v rodině přerušeny rozhovory, hra, četba, vypravování a společné rodinné muzicírování. Je prokázáno, že každého člověka spolehlivě zklidní jeho vlastní zpěv – když uvolníme hlasivky, uvolníme i emoční bloky.

Hlas je nejdokonalejším dobíječem energie.

Hudba je lék.

 PhDr. Hana Topolánková

Hudba je univerzální všelidský jazyk, jehož pravidla jsou všem lidem vrozena. Každým zazpíváním a zahráním se řád v lidské duši posiluje a raduje.
Píseň umí sytit jako jídlo.
Píseň umí naplňovat jako tělesná láska.
Píseň je vzkazem dávných příbuzných.
Píseň je poslem bez těla a pravá podoba anděla.

Ludvík Vaculík

Umělecké vzdělávání dětí mi přijde úžasné a potřebné téma, které je v naší společnosti velmi zanedbané. Jde především o výchovu komplexní osobnosti. Pro většinu lidí, kteří chodili do LŠU nebo ZUŠ, představuje umění stálou hodnotu pro celý život.

Přála bych si, aby sport a umění pro děti byly provozované na stejné úrovni a z našich dětí vyrostli duševně zdraví lidé, je nutno hudbu velmi podporovat.

Magdalena Kožená

Až pochopíme a doceníme léčebnou hodnotu hudby, budeme ji považovat za stejně nepostradatelnou součást léčení jako je vzduch, voda a jídlo.

Eva Vesceliusová
(zakladatelka Národní terapeutické společnosti města New York)

Podívejte se blíže!